OnePlus 8T s punjačem snage 65 W bateriju će napuniti za samo 39 minuta dok se za samo 15 minuta napuni za cijeli dan korištenja
OnePlus ponovo iznenađuje, a ne rade to prečesto. Tvrtka koja prodaje samo vrhunske pametne telefone godišnje ne predstavlja velik broj uređaja. Sve je počelo 2014. godine (sa samo jednim) modelom OnePlus One, uz zanimljiv i neobičan naziv. Pitali smo se kako će se nastaviti ta priča, a zatim su sljedeće godine nastavili s ugradnjom najboljih trenutno raspoloživih komponenti.
Do sada su predstavili 20-ak modela Android telefona koji nude OxygenOS, a novi OnePlus 8T nasljednik je modela OnePlus 8. Slovo T u nazivu (3T, 5T, 6T, 7T) nema neku ulogu osim što na neki način označava nasljednika, odnosno sljedeći model. Kod Applea je to slovo S (second, drugi), a kako je pokretač OnePlus marke veliki obožavatelj Applea, nije ih htio kopirati nego je zato odabrao prvo sljedeće slovo iza slova S, a to je slovo T.
U odnosu na OnePlus 8, novi model OnePlus 8T vizualno ne izgleda previše drugačije, ako se pogleda prednja strana na kojoj se nalazi veliki AMOLED ekran od 6,55 inča u fullHD rezoluciji. Oba modela imaju rupicu s prednjom kamerom od 16 megapiksela, ali se razlikuju po frekvenciji osvježavanja – OnePlus 8 nudi 90 Hz, a OnePlus 8T ima 120 Hz. To je velika razlika koja će se sigurno osjetiti priliko surfanja teškim web stranicama, a dobro će doći i pri igranju igara.
Oba modela pokreće Snapdragon 865, 5G čipset s maksimalnim taktom do 2,84 GHz, iako je razlika između predstavljanja pola godine (OnePlus 8 je predstavljen u travnju 2020.). Nisu radili nikakvu razliku što se tiče ugrađene memorije od 8 GB i 128 GB te 12 GB i 256 GB (memorija nije proširiva), a i po izradi od stakla su identični.
Ali, napravili su veliki iskorak na stražnjoj strani ugradnjom četverostruke kamere od 48 + 16 + 5 + 2 megapiksela. Glavni senzor je isti kao i kod prethodnika OnePlus 8, ali je povećan otvor blende s f/1.8 na f/1.7. Zadržan je isti širokokutni senzor od 16 megapiksela koji hvata kut od 123 stupnja. Makro senzor od 2 megapiksela u OnePlus 8 sada ima 5 megapiksela, a četvrti senzor od 2 megapiksela koristi se za dubinske efekte. Video se snima u 4K rezoluciji (prednja kamera snima video u fullHD-u).
Od ostalih mogućnosti spomenimo optički senzor otiska prsta smješten ispod ekran, stereo zvučnike, a telefon nije vodootporan. Kućište dolazi u dvije boje – Aquamarine zelenoj i Lunar srebrnoj.
Na početku smo spomenuli brzi Warp Charge punjač od 65 W koji bateriju kapaciteta 4500 mAh puni za samo 39 minuta. Koristi se twin–battery tehnologija punjenja koja će za samo 15 minuta punjenja bateriju napuniti dovoljnom za cijeli dan korištenja, a u pozadini se nalazi 12 temperaturnih senzora s dodatnim enkripcijskim čipom u adapteru i kabelu te se tako nadzire i održava temperatura punjenja baterije.
Prethodnik OnePlus 8 ima bateriju od 4300 mAh, a uz brzi punjač snage 30 W baterija se do 50 posto kapaciteta puni za 22 minute. OnePlus u modelu 8T nudi OxygenOS 11 koji za bazu koristi Android 11, sljedeću verziju Androida koja tek dolazi u skoroj budućnosti na kompatibilne uređaje drugih proizvođača.
Cijena za OnePlus 8T starta od 662 eura, od 14. listopada je dostupan za prednarudžbe dok od 20. listopada 2020. stiže u trgovine.