Modus operandi ovog mladića je intrigirao i zbunio kriminaliste

blank

Zagrebačka policija dovršila je kriminalističko istraživanje nad 26-godišnjakom zbog sumnje da je počinio seriju krađa goriva i krivotvorenje isprava

Sumnja se da je od sredine kolovoza do sredine prosinca prošle godine, s unaprijed stvorenom namjerom da ostvari nepripadajuću imovinsku korist, u 11 navrata dolazio na benzinske postaje u zagrebačkim četvrtima Peščenica i Trnje te bez plaćanja točio gorivo u svoj automobil i kanistere.

Kako bi otežao utvrđivanje identiteta vozila, na automobil u vlasništvu člana svoje obitelji montirao je nepripadajuće registarske pločice, što je policija okarakterizirala i kao krivotvorenje isprava.

Prema policijskom izvješću, osumnjičeni bi parkirao vozilo uz agregat za točenje goriva, natočio gorivo u rezervoar i kanistere koje je prethodno izvadio iz prtljažnika, a zatim bi se bez plaćanja odvezao s benzinske postaje. Takvim je djelima, kako procjenjuju u policiji, oštetio trgovačke lance za gotovo 4.000 eura materijalne štete.

Tijekom istrage policijski su službenici na području Peščenice proveli pretrage doma i drugih prostorija koje je koristio osumnjičeni, kao i automobila kojim je počinio kaznena djela. Tom prilikom pronašli su i oduzeli nepripadajuće registarske pločice te odjeću u kojoj je bio prilikom počinjenja nekih od krađa.

Na temelju prikupljenih dokaza protiv 26-godišnjaka podignuto je posebno izvješće nadležnom državnom odvjetništvu, a on je predan pritvorskom nadzorniku dok se očekuje daljnje postupanje pravosudnih tijela.

Policija navodi da je riječ o ukupno 22 kaznena djela – 11 krađa i 11 krivotvorenja isprava – te ističe važnost sustavnog prikupljanja i analize podataka nadzornih kamera s benzinskih postaja, što je omogućilo razotkrivanje njegovih činova.